Vánoce

19. října 2018 v 19:33 | Hejlijitu
Celý rok se každý z nás psychicky připravuje na vánoční svátky. Někdo dárky kupuje v průběhu roku a někdo je shání na poslední chvíli před štědrým dnem. Měsíc před tím samotným velkým dnem hospodyňky jako šílené uklízejí celou domácnost, aby bylo vše naklizené a načinčané až ten den D přijde. Všude voní cukroví a někde dokonce i purpura, ale stejně už ty svátky nejsou to co bývaly.
Copak už všichni zapoměli na Ducha Vánoc? Proč každý tak spěchá a nezastaví se, už jen z toho důvodu, aby si vychutnal tu atmosféru? Od mala mě učili, že vánoce jsou svátky klidu a míru a proto se nehoním dělám vše s klidem a učím to i své dítě on to chápe a užívá si to se mnou.
Čím to, že všichni tak spěchají, proč se nezastavíte, neohlédnete se za uplynulým rokem a neužíváte si to, že jste zdraví a pospolu? Proč jsou už i tyto nejkrásnější svátky v roce tak příšerně komerční?

V minulosti si lidé mezi sebou dávali dárky, které sami vyrobili a ne dary na několik tisíc, ne-li více. Já osobně jsem moc šťastná už jen za to, když mi syn dá k vánocům pod stromeček to co vyrobí ve škole na keramice, a že to není dokonalé dílo vhodné do galerie? To přece nevadí, i tak si ho hrdě vystavím do vytrýny, protože vím, že se snažil, vytvořil to pro mě a hlavně to je dárek od srdce, z lásky. A není snad láska a společnost lidí co milujeme to nejkrásnější na vánocích?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. října 2018 v 20:00 | Reagovat

Ano, Vánoce už nejsou co bývaly. Je to smutné... :-(

2 mamcinkoutek mamcinkoutek | E-mail | Web | 22. října 2018 v 11:14 | Reagovat

Já mám velký úklid už hotový a dárky řeším tak nějak celoročně (vždycky když na něco pěkného narazím tak to koupím)....kluci zatím moc nevyrábí, ale časem to taky plánuji.... u nás doma byli vánoce o společném času, protože jinak přes celý rok jsme se skoro jako rodina neviděla (každý měl své zájmy)...hrozně mě bavilo bavilo péct s mamkou cukroví...balení dárků si vyloženě užívám, posílám vlastnoručně vyrobené vánoční přání poštou....tyto svátky úplně nejvíc miluji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama